+90 530 610 30 41

Sosyal Medyada Biz}

Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon denince kadın olsun erkek olsun akla istenmeyen tüylerimiz geliyor. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın günümüze kadar bir çok farklı yolları varken günümüzde bu yöntemlerin hepsinin yerini buz lazer epilasyon almıştır.

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en kesin ve güvenilir yöntemlerinin başında gelir. Eski yöntemler yerine daha konforlu, uygulaması daha kolay sonuçları açısından başka yöntemler ile kıyaslanamayacak kadar etkili olan lazer epilasyona günümüze damga vurmuş bir uygulama olarak gelmektedir.

Günümüzde epilasyon amaçlı lazer cihazları dalga boylarına göre farklı isimlerle adlandırılmaktadır, epilasyon amaçlı kullanılan lazer cihazlarında dalga boyu kadar soğutma sistemleri de önemlidir, iyi bir soğutma sistemi, vermek istediğimiz lazer enerjisini daha emniyetli ve daha konforlu bir şekilde etraf dokulara zarar vermeden hedef hücrelere vermemizi sağlar.

Buz lazer teknolojisi lazer epilasyona bambaşka bir boyut getirmiştir. Buz lazer epilasyon sistemleri ince tüyleri ve gri tüyleri görebilen bir teknolojiye sahiptir, hastanın vücudunda gezdirilen lazer başlığı buz tutarak uygulama anında acıyı ve ağrıyı minimale indirmesi esasına dayanır. Buz lazer epilasyon uygulamaları bu sayede konfor ve en az acı sağlar.

Lazer epilasyon öncesi danışanlarımız bize gelmeden en az iki hafta öncesinden kıl köklerine müdahale etmemiş olması, ağda, cımbız ya da depilatör kullanılmamış olması gerekmektedir. Tıraş olmasının ya da kıllarını kısaltmasının bir sakıncası yoktur. Uygulama esnasında danışanlarımıza epilasyon yapılacak bölgeye uzman tarafından soğuk bir jel sürülür ve hastanın cilt tipi ile uygulama alanına göre lazer parametreleri seçilerek uygulamaya başlanır.

24 Ağustos 2019
864 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bizi Arayın